Az évelő díszfüvek elegáns, már-már arisztokratikus megjelenésű évelő növények sokrétű felhasználási lehetőséggel.
Térhatárolásra ültetett díszfű fajták. A magas termetű díszfüvek határozott függőleges tagolást adnak. Épületek, támfalak, lépcsők közelében kihangsúlyozzák azok épített jellegét, a telekhatáron pedig a cserjéket helyettesíthetik.
A pázsitfű félék családjába 630 nemzettség több mint 9000 faja tartozik. A díszfüvek a Föld legjobban alkalmazkodó növényei közé tartoznak.
Gyökérrenszerük többnyire bojtos, a tövek lehetnek egyszerűek, alkothatnak kisebb-nagyobb csomókat, elterpeszkedő foltokat, gyepeket.
Igen sok jól ismert növény van, amelyről nem tudják, hogy a fűfélék közé tartoznak, pl. bambuszok. A termesztett búza, zab, árpa, kukorica, rizs ... a vad fűfélékből fejlődött ki.
Az évelő díszfüvek elegáns, már-már arisztokratikus megjelenésű évelő növények sokrétű felhasználási lehetőséggel.
Keskeny felálló lombjuk, laza, könnyed virágzatuk, szimmetrikus formájuk akkor érvényesül a legjobban, ha a nyílt gyepbe magánosan vagy 2-3-as csoportokba telepítjük őket.
Térhatárolásra. A magas termetű díszfüvek határozott függőleges tagolást adnak. Épületek, támfalak, lépcsők közelében kihangsúlyozzák azok épített jellegét, a telekhatáron pedig a cserjéket helyettesíthetik.
Kerti medencék, tavacskák mellett a víz nyugodt síkjával éles kontrasztot képeznek, ugyanakkor sásszerű megjelenésükkel a vízfelületet nagyobbnak tűnik a valóságosnál.
Évelőágyban. Vegyes évelőágyban, középmagas és alacsony virágfoltokkal váltogatva mozgalmasságot kölcsönöznek, az ugyancsak keskeny levelű fáklyaliliommal, sásliliommal társítva pedig harmonikus együttest alkotnak.
Szárazvirágnak alkalmas díszfüvek Virágaik megszárítva szép téli vázadíszek.
Sziklakertbe Az alacsony termetű és zsombékos növésű Festuca-fajok karakteres sziklakerti növények, az ismertetésük is ott történik majd.
A pázsitfű félék családjába 630 nemzettség több mint 9000 faja tartozik. A díszfüvek a Föld legjobban alkalmazkodó növényei közé tartoznak.
Gyökérrenszerük többnyire bojtos, a tövek lehetnek egyszerűek, alkothatnak kisebb-nagyobb csomókat, elterpeszkedő foltokat, gyepeket. Igen sok jól ismert növény van, amelyről nem tudják, hogy a fűfélék közé tartoznak, pl. bambuszok. A termesztett búza, zab, árpa, kukorica, rizs ... a vad fűfélékből fejlődött ki.
Az évelőként ültetett díszfüvek kerti füvek többsége viszonylag magas növény: a magas füvű rétekről, üde legelőkről kerültek hozzánk, ahol jó talajon és a közepes vagy kimondottan bőséges vízellátás mellett a buja lágyszárú vegetáció versenyben növekszik, hogy társai el ne nyomják.
A kertben ezért csaknem valamennyi magas díszfű normál talajt, bőséges vízellátást és feltétlenül napos fekvést kíván.
Kivételek az alacsony termetű Festuca fajok díszcsenkeszek, amelyek a meleg, száraz rézsűkre, a sziklakertbe vagy a napos évelőágyakba alkalmasak. Ez utóbbiak ismertetése a sziklakerti évelőknél történik.
A kertbe kiültetett díszfüvek legfontosabb fenntartási sajátossága, hogy csak tavasszal szabad visszavágni őket. Ősszel ugyanis (a többi évelőtől eltérően) a föld feletti részeik nem teljesen száradnak el.
Ha ilyenkor az "eleven" részbe vágunk, akkor az üreges száron keresztül a tél folyamán befertőződhet és károsodhat (foltosan kirothad) a növény. A kényesebbek esetleg el is pusztulnak.